top of page
metropolitan-logo_beyaz2019.gif

Mimari Servis

Architecture Service

WE CREATE YOUR DREAMS

Kurallar olmadan, kaideler olmadan ve tüm özgürlüklerle felsefemiz, tasarımlarımızın doğal olarak her bir tasarımda başyapıtlar ortaya çıkmasını sağlamak, eşsiz konseptimiz mimarlık ve tasarım üzerine yeni bir çizgi çizmemizi sağlar. Her zaman güçlü bir konseptle başlıyoruz ve ardından projeyi geriye doğru analiz ediyoruz. Yani, süreci hazırlamaya çalışıyoruz. Metropolitan'ın baş kahramanları insani duygular, oranlar ve ölçekdir ve mimarlığımızı bu kadar yeni ve farklı kılan şeyin tam da bu olduğuna inanıyoruz.

Without rules, without dogmas and with all freedom, our philosophy lets our designs emerge naturally making masterpieces on each design, our unique concept make us introduce a new line on architecture and design.

 

We always start with a strong concept and then visualize the project backward. That is, we try to get it ready for the process. The main protagonists of Metropolitan are the human sensations, proportions, and the scale, and I believe that's exactly what makes our architecture so novel and distinctive.

bottom of page